کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

راه کار های مقابله با چاقی در کتاب چالش چاقی در اروپا

راه کار های مقابله با چاقی در کتاب چالش چاقی در اروپا

پیشگامان مسیر دانش : این مطالعه در سال ۲۰۰۷ با کمک سازمان بهداشت جهانی گرد آوری شده است. در این کتاب به مشکلات چاقی در قاره ی اروپا و همچنیین علت چاق شدن در میان مردم این قاره و راهکار ها و استراتژی های مقابله با آن است.

در کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله با آن جمعی زیادی از پژوهش گران با هم همکاری کرده اند ، که در ابتدای کتاب قابل ملاحظه است.

کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله

با آن با سر فصل های متفاوتی از جمله ، چالش های چاقی ، شیوع چاقی ، روند آن در طول زمان ، تاثیرات چاقی در بین نسل ها ، اثرات آن بر سلامت عمومی ، تغیرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از چاقی ، عوامل تعیین کننده چاقی ، عوامل تعیین کننده بر فعالیت فیزیکی و عدم انجام فعالیت فیزیکی ، چارچوب مصرف ، تاثیر رژیم غذایی بر چاقی ، بازریابی و تبلیغات محصولات غذایی ، تاثیرات چاقی بر سلامت روان و شواهدی برای مداخلات چاقی ، روانه بازار شده است .

چاقی یک چالش بی سابقه ای برای سلامت عمومی در اروپا است ، چالشی که نه تنها چیزی به دست نیاورده و ارزیابی نادرستی از آن نشده است ، بلکه به عنوان یک مشکل استراتژیک مقامات را با پیامد های اقتصادی آن درگیر ساخته است .(کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله با آن)

تاثیرات چاقی بر کودکان

اپیدمی که در حال حاضر بیشترین تاثیر آن بر روی کودکان است ، که اگر به صورت فوری به آن پرداخته نشود ، بیماری سخت و با مشکلات اقتصادی فروان حاصل آن خواهد بود . اکثر بزرگسالان در اروپا از رژیم نامناسب و نا متعادل استفاده می کنند و تاثیرات آن بر روی خود و کودکان قابل مشاهده است .

برای حل این مشکل باید به دنبال یک راه حل منحصر به فرد و یک استراتژی منسجم و پیشرفته در سطح بین اداری و بین المللی ، بر اساس تغییرات اجتماعی کوتاه مدت ، متوسط و بلند مدت باشند. رژیم غلط و ناکافی ، شیوه زندگی نادرست ، عدم نشاط ، چاقی و بیماری های مرتبط با آن و مصرف دخانیات ، علت بسیاری از مشکلات سلامتی و مرگ و میر زود هنگام است . اضافه وزن ۳۰% تا ۸۰% از جمعیت بزرگسالان و تا یک سوم از کودکان در منطقه اروپا را تحت تاثیر قرار داده است.(کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله با آن)

نرخ چاقی تقریبا در هر منطقه اروپا رو به افزایش است . تخمین زده شده است هزینه درمان مشکلات مربوط به چاقی ( دیابت نوع ۲ ، سرطان های خاص ، بیماری های قلب و عروق و غیره ) تا ۶ درصد کل هزینه های بهداشتی و درمانی در اروپا باشد. علاوه بر این از دست دادن بهره وری ، به شکل غیر مستقیم ، نیز به همان اندازه مهم است.

افزایش چاقی در دوران کودکی

افزایش چاقی در دوران کودکی بدون شک بیشتر هشدار دهنده است . در واقع بیش از ۶۰ در صد کودکانی که اضافه وزن دارند ، آن را در دوران بلوغ و بزرگسالی حفظ می کنند و این باعث کاهش سن متوسط شروع بیماری ها است . بنابراین مبارزه با چاقی یکی از اولویت های بهداشت عمومی است و باید دارای نو آوری های مانند تامین آب پاک ، از بین بردن فاضلاب و … باشد.

خدمات بازرسی مواد غذایی یکی از این موارد است ، قانون بازرسی مواد غذایی در اواخر قرن هجدهم تنظیم شده است. مبارزه با چاقی باید هم ردیف مبارزه با آلودگی هوا ، مبارزه با مصرف دخانیات ، قرار بگیرد . در ماه مه سال ۲۰۰۲ مجمع بهداشت جهانی قانونی را برای تغذیه نوزادان وضع کرد و مقررات بر این شد که نوزدان تا دو سال از شیر مادر استفاده کنند تا در بزرگسالی مشکلات چاقی و بیماری های ناشی از آن برای این نوزادان کمتر شود.(کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله با آن)

برنامه و هدف گذاری برای ارتقای سلامت در سطح جامعه و درمان موثرو مراقبت از بیماران چاق برای خود مشخص کرد

  1. چالش اضافه وزن یک چالش جدی برای سلامت عمومی در منطقه اروپایی است و سازمان بهداشت جهانی باید استراتژی برای آن بیابید.
  2. شیوع چاقی به سرعت در حال افزایش و سازمان بهداشت جهانی بر طبق آمار مدعی است که ۱۵۰ میلیون از افراد بالغ و ۱۵ میلیون از کودکان تا سال ۲۰۱۰ روند چاقی هشدار دهنده ای خواهند داشت.
  3. نرخ شیوع سالانه چاقی کودکان به طور مداوم تا به امروز رو به افزایش بوده است. و تا سطح ده برابری نسبت به سال ۱۹۷۰ رسیده است ، که باعث مشکلات و بیماری های مه گیر در بزرگسالی شده است . سازمان بهداشت جهانی درخواست رسیدگی فوری برای جلوگیری از این موضوع به کشور های اتحادیه اروپا داده است.

۸۰ درصد بیماران دیابتی مشکل اضافه وزن دارند و ۳۵ درصد بیماران دیوپاتی های ایسکمیک و همین طور ۵۵ درصد از بیماران مبتلا به فشار خون در اروپا مشکلات اضافه وزن دارند .

اضافه وزن باعث مرگ بیش از یک میلیون نفر و از دست دادن سلامتی دوازده میلیون نفر در اروپا می شود .

در ادامه کتاب چالش چاقی در اروپا و استراتژی مقابله با آن به راه کار های مقابله با چاقی پرداخته می شود .

ابزار و بازار مالی اسلامی

راه کار های مقابله با چاقی در کتاب چالش چاقی در اروپا