هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

قرنیز گرمایشی و کمک ویژه آن به بشریت !

قرنیز گرمایشی و کمک ویژه آن به بشریت !

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد ظهور سیستم های الکترونیکی، تاسیساتی، کامپیوتری و… جدیدی در تمامی حوزه های مختلف زندگی بشری هستیم که زندگی همه ما را سخت تحت تاثیر قرار داده اند.

در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم، می خواهیم یکی از جدیدترین فناوری های روز دنیا را که می تواند در جهت کاهش مصرف سوخت های فسیلی کمک ویژه ای به بشر کند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

یکی از این موارد همانطور که اشاره شد، سیستم های تاسیساتی هستند که با شنیدن نام آنها طبیعتا دو واژه سرمایش و گرمایش به ذهن‌تان خطور می کند. سیستم های گرمایشی از دیرباز دچار تغییر و تحولات پی در پی شده است و همچنان نیز در هر خانه ای می توان هر یک از آنها را مشاهده نمود. در مقاله امروز می خواهیم درباره قرنیز حرارتی صحبت کنیم که شاید نام آن را هم شنیده باشید؛ اما بهتر است قبل از آن نگاهی به سیستم های گرمایشی مورد استفاده رایج و حال حاضر بپردازیم.

بطور مثال هنوز هم در بعضی از مناطق دورافتاده از بخاری های نفتی استفاده می شود؛ حتی ممکن است در برخی نقاط بخاری هایی ها را مشاهده کنید که هنوز با سوختن چوب تولید گرما می کنند!

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

بخاری برقی

اما به سمت شهرها و مناطق مدرن تر که می آییم می توانیم سیستم های گرمایشی حداقل به‌روز تری را ببینیم. بخاری های برقی یکی از آنهاست که بزرگترین حسن آن وزن کم و قابل حمل بودن آن است؛ همچنین این بخاری ها در ابعاد بسیار گوناگونی وجود دارند. اما مصرف بیش از حد برق توسط این بخاری ها باعث شده تا تقریبا توسط ۹۰ درصد مردم مورد استفاده قرار نگیرند!

مورد بعدی بخاری های گازی است که هنوز هم محبوب ترین وسیله گرمایشی در بین مردم است و از هر ۱۰ خانه حداقل ۵ یا ۶ مورد از آنها برای گرم کردن منزل خود از این نوع بخاری ها استفاده می کنند. عیب بزرگ این بخاری ها نیز مصرف گاز بسیار بالای آنهاست؛ همچنین باید اضافه کنیم که در موارد زیادی بدلیل عدم دقت در نصب صحیح این بخاری ها، هموطنان زیادی از کشورمان جان خود را از دست داده اند.

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

شوفاژ

اما می رسیم به شومینه. در یک جمله باید بگوییم که شومینه ها اصولا جنبه زیبایی و دکوری دارند تا گرمایشی! بعلاوه بدلیل اینکه اکثر شومینه ها از حفاظ مناسبی برخوردار نیستند ممکن است خطراتی را نیز بوجود بیاورند که هرگز قابل جبران نباشد!

شوفاژها از جمله سیستم های گرمایشی بروزی هستند که در خیلی از خانه های نوساز و همچنین شرکت ها و اداره های بزرگ برای گرمایش مورد استفاده قرار می گرفت. بطور کلی باید گفت بزرگترین مشکل شوفاژ مربوط به موتورخانه آنها می باشد که هر چندوقت یکبار نیاز به تعمیرات اساسی و حتمی دارند!

گرمایش از کف نیز یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی است که در سالیان اخیر برای گرمایش از کف از آن استفاده می‌شود و به جرات می توان گفت خیلی بهتر از سیستم های گرمایشی ذکر شده قبلی است.

اما ما می خواهیم سیستم گرمایشی جدیدی را به شما معرفی کنیم که تقریبا تمامی معایب سیستم های قبلی را پوشش داده و علاوه بر آن اصلا با دید ظاهری نمی توانید آن را تشخیص دهید! شاید کمی تعجب کرده باشید، بگذارید شفاف تر صحبت کنیم.

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

گرمایش از کف

همیشه خیلی از خانم های خانه دار با بخاری های گازی مشکل داشته اند؛ اما نه بخاطر مواردی که ما به آن اشاره کردیم؛ بلکه بحث دکوراسیون مطرح است و اشغال شدن فضای بی جهتی توسط این بخاری ها!

همانطور که گفتیم سیستمی جدیدی که باید بیشتر با آن آشنا شوید، رادیاتور قرنیزی نام دارد که البته ممکن است آن را با نام قرنیز گرمایشی هم بشناسید. همانگونه که از نام آن پیداست این سیستم گرمایشی در حقیقت یک نوع قرنیز است که در پایین دیوار ها قرار می گیرد؛ با این تفاوت که حالا با رد شدن تعدادی لوله آب سرد و گرم از پشت آنها یک سیستم گرمایشی جدید بوجود آمده است.

این سیستم ها در طرح های گوناگونی وجود دارند که می تواند این امکان را در اختیار خانم ها(!) قرار دهد تا بر اساس سیستم دکوراسیون منزل خود، هر کدام را که مناسب با طراحی داخلی منزل آنها می باشد انتخاب کنند.

از جمله مزایای این سیستم باید به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم اشغال فضای خانه
  • زیبایی ظاهری
  • تنوع در رنگ و مدل
  • مصرف انرژی پایین
  • صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی
  • و…

یکی از مهمترین ویژگی های این رادیاتورهای قرنیزی استفاده از جوش های مقاوم در تمامی اتصالات این سیستم است. همچنین استفاده از فین های آلومینیومی از دیگر مواردی است که باعث بالا رفتن راندمان در این قرنیزهای گرمایشی می شود که البته این مورد بیشتر درباره رادیاتور قرنیزی نیکسان صحت دارد.

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

نیکسان ازجمله اولین شرکت ها در حوزه تولید و نصب قرنیز حرارتی در کشور بشمار می رود که همواره تلاش کرده با بهره گیری از جدیدترین متدهای روز و همچنین با کیفیت ترین و بهترین مواد اولیه(پره های آلومینیومی، لوله های مسی و…)، بیشترین راندمان از این سیستم ها را در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد. بدون شک باید گفت قرنیز گرمایشی، تحولی در تاسیسات ساختمانی امروزی است.

قرنیز گرمایشی , رادیاتور قرنیزی , رادیاتور قرنیزی نیکسان , تاسیسات ساختمانی

رادیاتور قرنیزی

منبع:

http://www.afranews.ir